12-річний хлопчик, хворий на гемофілію, зібрався велосипедом у Берлін

Андрій Закутній із Мукачевого, що на Закарпатті, не з тих, хто звик здаватися і скиглити про свою нелегку долю. У хлопчичка рідкісне захворювання – гемофілія Б. Іншими словами, дитині бракує фактора ІХ – компонента, важливого для згортання крові. Захворювання це невиліковне і з ним просто треба навчитися жити. Та, головне, Андрію категорично протипоказані будь-які травми.

– Однак прив’язати ми його не можемо, – розповідає кореспонденту PRESS-ЦЕНТР про сина батько пан Андрій. – Він з малечку захоплюється спортом! Займається і плаванням, і біатлоном. Звичайно, треную його сам, бо хто з тренерів візьме на себе таку відповідальність, адже кожен синець для нього може стати фатальним.

А ще Андрій мало не з трьох років захоплюється вивченням динозаврів: годинами може читати енциклопедії про цих давніх істот, малювати їх чи ліпити з пластиліну. В майбутньому Андрій хоче бути палеонтологом. У хлопчика є давня мрія – відвідати музей природознавства в Берліні, де зібрана найбільша колекція скелетів динозаврів.

– От він і задумав поїхати туди велосипедом, – продовжує пан Андрій. – Відмовляти ми його не стали, хоча розуміємо, наскільки це ризиковано. Проте це його мрія, справжня подорож, тому я супроводжуватиму його у дорозі.

Попри застереження лікарів, сім`я активно тренується, проїжджаючи на велосипедах щодня до 50 кілометрів, а ще бігають, плавають та роблять фізичні вправи.

– Я не хочу бути інвалідом і тягарем для своїх батьків, – зізнається малий Андрій. – Я понад усе люблю життя! Причому, активне життя, а не сидіти, втупившись у монітор комп’ютера.

Аби убезпечити сина від наслідків після травм, після кожного падіння чи забою батькові доводиться колоти йому спеціальну ін’єкцію, одна ампула якої коштує 350 євро. На рік у середньому таких потрібно 10 штук. Причому ці ліки мають термін придатності лише два роки, тож, якщо не використали – викидають.

– Для подорожі у Берлін мам потрібно з собою мати хоча б шість таких ампул, адже, самі розумієте, на велосипеді не буває без травм, – каже Андрій-старший. – От зараз шукаємо добрих людей, хто б допоміг нам їх купити, бо на 1200 гривень, які держава виділяє для Андрія, далеко не розженешся. Паспорти виготовити нам вже допомогли меценати. Зараз чекаємо на візи. А ще потрібно подбати про їжу та відпочинок у дорозі, бо в наметі йому спати не можна. Тобто, аби втілити Андрієву мрію у життя, я підрахував, потрібно в середньому 150 тисяч гривень.

Вирушити у Берлін з Мукачевого обидва Андрії планують наприкінці червня. Здолати на велосипедах доведеться 1250 кілометрів.

Хто бажає долучитися допомогти втілити мрію 12-річного Андрія у життя, може це зробити, перерахувавши кошти на картку «ПриватБанку»: 5168 7559 3673 7507. Контактний телефон : +38 (098) 341 50 70, Андрій Закутній, батько.