Чи повинна Україна виплачувати пенсію на окупованих територіях?

Про це повідомили в Управлінні ООН у справах біженців (УВКБ. «586 тисяч громадян України, які проживають у зоні конфлікту, не отримують пенсій і соціальних виплат від початку минулого року, оскільки вони не пройшли реєстрацію, введену урядом країни. В УВКБ закликають українську владу забезпечити виплати для всіх громадян, незалежно від місця їх проживання», — ідеться в заяві.

Повідомляє сайт ЗА КАРПАТАМИ посилаючись на сайт Біла хата.

В УВКБ зазначили, що тільки за червень через блокпости, встановлені вздовж лінії зіткнення, пройшло більше мільйона людей. «Людям доводиться вистоювати довгі черги на блокпостах за повної відсутності будь-яких послуг. Їм ніде взяти питну воду, немає даху над головою на випадок поганої погоди і немає доступу до медичної допомоги».

Крім того, у заяві йдеться про те, що в зоні конфлікту пошкоджено близько 700 шкіл. У цьому році 89 шкіл відновили. Також близько 10 тисяч будинків терміново потребують ремонту. Від 40 до 60 будівель поблизу лінії зіткнення отримують ушкодження щотижня.

КОМЕНТУЄ Петро АНТОНЕНКО, редактор газети «Світ-інфо», м. Чернігів:

Схоже, ні ми в Україні, ні міжнародна спільното за три роки війни на Донбасі так і не зрозуміли, що ж там відбулося. А відбулася там ліквідація влади Української держави на частині території Донбасу, підконтрольній сепаратистам і їхнім російським хазяям, зокрема військовим.

Нема вже, фактично, тобто не діють Донецька та Луганська обласні державні адміністрації з центрами влади в Донецьку та Луганську. Не діють на захоплених територіях районні державні адміністрації, так само, як і обласні та районні ради. Відповідно і структури обласних та районних виконавчих і представницьких органів влади — департаменти, управління, відділи — економіки, освіти, культури і т. д. Замість цього сепаратисти проголосили й оформили ще три роки тому фальшивими «референдумами» утворення ДНР і ЛНР, тобто Донецької і Луганської «народних республік». Звичайно ж, наплодили і їхні структури, так звані міністерства, управління і т.д.

Ми можемо скільки завгодно іронізувати стосовно цих квазідержавних утворень, але фактом є те, що наші державні органи на цій території не діють.

У тому числі й органи, покликані займатися соціальними питаннями: не діють наші державні структури Пенсійного фонду України, органи соціального захисту. А саме вони нараховують людям пенсії, інші соціальні виплати, здійснюють їх виплату.

До речі, про пенсії. Чомусь усі говорять про виплату пенсій, а менше — про їх нарахування. За три роки війни та сепаратистського путчу десятки тисяч мешканців окупованого Донбасу вже також вийшли на пенсію, тобто досягли пенсійного віку й отримали право на пенсію. Нарахування ж пенсії — прерогатива винятково державних органів. А вони тут не діють. Звичайно, сепаратистські ДНР і ЛНР повинні імітувати «соціальний захист» людей і мають нараховувати і виплачувати їм пенсії. Але це не пенсії Української держави. Навіть для їх нарахування потрібні численні документи, у тому числі за запитами з архівів, інших установ, що розташовані на території, підконтрольній нашій державі.

Але навіть якщо йдеться не про нових пенсіонерів, а тих, хто вийшов на пенсію ще до заколоту і війни, то як може Українська держава виплачувати пенсію людям на окупованих територіях? Тут навіть не питання принципу, а питання технології виплат. Філії українських банків там не діють. Отримувати пенсію через пошту неможливо, адже там не діють і структури Укрпошти.

Українська держава, не кидаючи окупованих донеччан напризволяще, дозволила їм отримувати пенсії на підконтрольній нам території. Непроста ситуація з перетином так званої лінії розмежування? А що ми хочемо під час війни? Адже це фактично лінія фронту.

А заклик ООН виплачувати пенсії всім пенсіонерам, «незалежно від місця проживання», тобто й на окупованій території, інакше як знущанням над нашою Українською державою назвати важко.

Джерело: ЗА КАРПАТАМИ

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Brazzers Готовит Порнопародию На “Игру Престолов”

Девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Заняв пост президента, Эммануэль Макрон уже потратил 10 000 долларов на макияж

Геополитическая реверсия: “новые 80-е”

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *