На Перечинщині відбувся фестиваль «Лемківська ватра»

Є землі намолені, а є – наспівані. Саме такою є лемківська земля. Тут,  здається, сама природа надихає до творчості.  Що може бути прекрасніше ніж вслухатися в шум гірського потічка,  що порушує тишу,  сховану в сутінках віковічного пралісу. Інколи десь з піднебесся, з крон дерев долинають співи пташок, а доповнюють картину гірські квіти.

Повідомляє сайт Перечин Сьогодні з посиланням на Перечинську РДА.

В цьому році свято української  культури «Лемківська  ватра» відбулося поблизу  села Ворочово,  що на Перечинщині. Цю велику зелену чашу, утворену горами,  вщерть заповнили  люди. Наш український цвіт злетівся сюди з усього світу, щоб розкрити для себе багатство і жанрове розмаїття лемківського фольклору та познайомитись з цікавими людьми з різних країн. Але на Ватрі не так уже й важливо чи ти лемко чи ні, головне – ми всі українці.

З фестивалем  був пов’язаний цілий ряд супровідних заходів: святкові молебні у храмах та Свято-Покровському чоловічому монастирі села Ворочово, молебень та покладання вінків  до Пам’ятного Хреста полеглим  Січовим стрільцям в мікрорайоні Яслище.

Цьогорічний етнофест доповнився  дитячою програмою, до якої входили  ігри, забави , концертна програма,  діяли різноманітні атракціони. Вона тривала майже дві години  і зібрала численних глядачів — юних і дорослих.

На свято завітали  керівники області та району, депутати різних рівнів, митці та  почесні делегації із Закарпаття, сусідніх областей Західної України та із-за кордону.

Гостей  вітали голова Закарпатської обласної державної адміністрації  Геннадій Москаль, голова Перечинської районної державної адміністрації Віктор Олефір, голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, голова Перечинської міської об’єднаної  територіальної громади Іван Погоріляк  та  голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»  Василь  Мулеса.

Після офіційного відкриття та запалення символічної  ватри на присутніх  очікувала різноманітна та насичена концертна програма  за участю лемківських колективів і виконавців  художньої самодіяльності. Ватряне поле майоріло різнобарвними візерунками української вишивки, адже  дрес – кодом дня була вишиванка.

Кожен, хто завітав на свято, мав можливість побачити й почути, чим жив унікальний український субетнос у недалекому минулому та долучитися до  збереження традицій етнічних спільнот свого краю. У спеціально облаштованих наметах проводили майстер-класи лемківських традиційних ремесел. Картини, вишивки, вироби з дерева та гончарні вироби презентували на етнофесті народні умільці та професійні майстри. Низку цікавинок свята доповнив фестиваль лемківської кухні, яку майстерно представили міська та сільські ради району. Учасники свята охоче дегустували страви, які вражали своїм широким асортиментом.  Проводились різноманітні конкурси та народні гуляння.

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з  цінностей, надбаних багатьма поколіннями.  З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в звичаях,  обрядах, фольклорі та охоплюють все життя людини від народження до смерті. Своєрідною окрасою свята, в цьому році, сталитеатралізовані дійства – обряд сватання та обряд хрещення новонародженої дитини, які достеменно передали традицію, дух епохи, суть доби.

У вечірній програмі гості фестивалю захоплено сприймали колоритний виступ Закарпатського музичного гурту «Гудацька тайстра».

Завершилось свято запаленням великої обрядової лемківської ватри.

Будь-яка культура – це живий організм, який живе доти, допоки є умови для його існування. Проведенням цього свята його учасники ніби одноголосо ствердили: “Будем ся сходили, будем си співали, жеби наші діти о нас пам’ятали. Лем наша віра, любов до краю нас зберегла”.

Джерело: Перечин Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)