На Тернопільщині продовжується естафета замків

Ternopol_zamki

Цьогорічною новинкою, яку запропонував реалізувати в області голова Тернопільської ОДА Степан Барна стали «Свята Замків». Традиційно своїми фортецями славиться Львівщина, чим і приваблює туристів з усієї України та іноземних гостей. Однак Тернопільщина може сміливо в цьому позмагатися за першість – адже в області налічується понад три десятки замків та фортець!

Побувати в кожному із них закликає очільник краю Степан Барна. На його переконання потрібно більше використовувати туристичний потенціал області, адже збільшення туристів – це додаткові кошти, які можуть заробити народні майстри, місцеві підприємці, це ресурс, який залишиться в області. Окрім того, зростання туристичного попиту стимулює покращувати інфраструктуру – дороги, транспортне сполучення, розвиток «зеленого туризму» тощо.

«Мальовничі краєвиди, численні пам’ятки архітектури та колорит культурної спадщини задовольнять найвибагливіші смаки любителів подорожувати. Всі, хто відвідає Тернопільщину, зможуть оцінити гостинність нашого краю. Подорожуйте Тернопільщиною самі, й запрошуйте друзів, колег приїхати до нас», – закликає Степан Барна.

Цьогорічний туристичний сезон охоплює 11 замків, де заплановано провести видовищні дійства. Розпочався він у травні у м. Збараж, а закінчиться 14 жовтня у смт. Вишневець. У кожному замку гостей намагаються вразити цікавими активностями: у них можна послухати не лише музику та співи, але й часом і казки; працює містечко майстрів, діють дитячі локації, можна повправлятися у стрільбах з лука або випробувати свою міць у спортивних забавах. І, безумовно, у замках обов’язково можна зустріти відважних козаків та шляхетних лицарів. Напередодні Дня Конституції, 26 червня, варто завітати на «День Замку» у м. Скалат, Підволочиського району, аби побачити фортецю з 400-річною історією.

Зробивши ставку на популяризацію замків області, Тернопільський губернатор виявився далекоглядним. Вже за перші шість місяців аналіз транспортних потоків дає втішні дані – зацікавленість туристів до області зросла на 10-15 %. При тому, що за 2015 рік тільки замки та території природних парків відвідали 56 тисяч туристів.

Тернопільщина активно працює над постійним вдосконаленням туристичних локацій, розробляє нові маршрути, покращує інфраструктуру. Тут прагнуть, аби туристи могли відкривати для себе нові об’єкти, і в такий спосіб їх перебування в області ставало довготривалим. Відкриття нових закладів сервісного обслуговування: еко-садиби, музеї, готелі, ресторани та розважальні комплекси дозволяють мандрівникам економити кошти і не їхати до Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Великою популярністю користуються релігійно-паломницькі тури Тернопільщини. В середньому у рік їх учасниками стають близько 5 млн осіб. Цього року прогнозують приріст і в цьому виді туризму. Зокрема на Всеукраїнську прощу до Зарваниці (Всесвітній марійський відпустовий центр – ред.), яка відбудеться 16-17 липня, очікують понад 1 млн. прочан.

Найпопулярніші об’єкти Тернопільської області розташовані у Кременецькому, Збаразькому, Теребовлянському, Чортківському, Бучацькому, Борщівському та Заліщицькому районах. Саме там за нинішній рік є приріст у відвідуваності на 15%. Промоційні заходи покращують туристичну статистику в Бережанському, Монастириськогму та Шумському районах – тут приріст відвідуваності за півріччя становить 10%. На сьогодні усі відпочинкові території забезпечені туристами на 80-100%.

Особливо активізувалися туристи, які готові відпочивати на теренах Дністровського каньйону. Зростання рівня зацікавленості пояснюється покращення сервісу річкового туризму та варіацією відпочинку: від катамаранів, каное до ресторанів-кораблів. Для любителів активного відпочинку та екстриму в липні минулого року в ceлi Кyликiв, Кpeмeнeцького району відкрили парадром «Соколина гора», який є першим в Україні офіційним парад ромом.

Незмінною перлиною Тернопільщини є Джуринський водоспад, протяжністю 16 метрів. Його визнано одним із найзнаменитіших водоспадів Західної України. Розташований у с.Нирків, Заліщицького району. Також не може не вабити печера «Кришталева», що на околиці с.Кривче Борщівського району. Підвищений рівень іонізації повітря та води, відсутність патогенних організмів вказують на те, що печера є перспективним об’єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.

Місцева влада розглядає розвиток туристичної галузі одним із пріоритетних напрямків. Так, у березні затвердили «Програму розвитку туризму в Тернопільській області на 2016-2020 роки». Заслуговують на увагу такі її пункти, як: сприяння впровадженню системи туристичної навігації із QR-кодом, виготовлення та встановлення туристичних вказівників (“Дорожні знаки 5.53”) на автомобільних шляхах області міжнародного та державного значення, облаштування місць для стоянок і короткочасних зупинок туристично-екскурсійних автобусів, автотуристів, а також заходи, що передбачають розвиток водних маршрутів, зокрема будівництво причалів для катамаранів і човнів.

Таким чином Тернопілля створило новий туристичний продукт, який є комерційно-привабливішим для внутрішніх туристів, та водночас дешевим для іноземних. Готовність же місцевої адміністрації надавати всебічну підтримку інвесторам, робить Тернопільську область цілком конкурентоздатною на ринку туристичних послуг.