На Тернопільщині відроджуються цукрові заводи

Розвиток переробної галузі розглядається адміністрацією Тернопільської області, як один із пріоритетних. Не зважаючи на те, що регіон традиційно вважався аграрним – відродженню старих і впровадженню нових потужностей приділяється значна увага. Так, за останні два роки регіон зробив багато кроків, аби повернути собі «цукрову» славу.

 

Із семи цукрових заводів, які існують на території Тернопільської області, за 2015-2016 рік вдалося відновити три. Станом на жовтень 2016 року тут працюють заводи: у Чорткові (ТОВ «РАДЕХІВСЬКИЙ  ЦУКОР»), Хоросткові  (ТОВ «КОМПАНІЯ «ГАЛИЧИНА ЦУКОР») та Збаражі (ТОВ «КОМПАНІЯ «ГАЛИЧИНА ЦУКОР»). Незабаром розпочне роботу цукровий завод у смт. Козова (ТОВ «КОМПАНІЯ «ГАЛИЧИНА ЦУКОР»). У найближчих планах – аби запрацювали решта.

 

Тішить і цьогорічний урожай культури, який аграрії оцінюють як «вище середнього». За даними департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, станом на 18 жовтня в Тернопільській області зібрали  366 тис тонн цукрового буряка – це 44% до площ збирання. За прогнозами мають зібрати – понад 900 тис. тонн.

 

Заводи Тернопільської області очікують виробити 155 тис тонн цукру, що на понад 20% більше, ніж минулого року. На 18 жовтня трьома заводами перероблено 533 тис. тонн буряків. Вироблено цукру 80,6 тис тонн, що на 48,4% більше ніж у 2015-му. Цьогоріч цукровий буряк на Тернопільщині розпочали збирати швидше, також експерти відзначають і вищу цукристість культури.

 

Стабільна робота промислових підприємств матиме синергетичний ефект, переконане керівництво Тернопільської області. Адже податок, який залишатиметься на місцях – буде спрямований на розвиток інфраструктури, ремонт та будівництво нових соціальних об’єктів. До прикладу, поповнення районних бюджетів за рахунок роботи цукрових заводів у Збаразькому та Гусятинському районах Тернопільської області перевищує 1 млн гривень в кожному із районів.

 

За словами Голови Тернопільської ОДА Степана Барни, ключовим моментом у тому, що в області більш стабільно починають працювати промислові підприємства є те, що місцеві жителі отримують роботу – а отже, не мають потреби виїжджати за кордон на заробітки. Середня заробітна плата в поточному сезоні, наприклад, на Хоростківському ТОВ «Компанія «Галичина цукор» складає 6 тис грн.

 

В той же час, лояльне ставлення та готовність до співпраці з боку влади знаходить відгук серед підприємців. Отримавши можливість вести бізнес в комфортних умовах, вони готові до участі у співфінансуванні інфраструрних об’єктів в області.