Озвучили шокуючі цифри про куріння в Україні

Майже кожен четвертий дорослий українець є активним курцем. Про це заявив заступник гендиректора Центру громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я Владислав Збанацький.

“За даними глобального дослідження, яке було проведено в минулому році в Україні, у нас курить 23% дорослого населення. Тут кожен випадок є трагедією, якої не повинно було б бути. Ми маємо позитивну тенденцію щодо зменшення кількості курців, але, на жаль, майже кожен четвертий українець курить “, – зазначив він.

Повідомляє сайт ЗА КАРПАТАМИ з посиланням на gazeta.ua.

За його словами, найчастіше українці починають курити ще в підлітковому віці.

“Згідно з даними цього ж дослідження, у нас більше 60% курців почали курити у віці до 18 років. Це дуже страшна цифра і ми повинні щось робити з цим. Потрібно працювати в кількох напрямках. По-перше, говорити про це, показувати шкоду, яка може бути від цього. По-друге, обмежувати доступ до сигарет шляхом підвищення їхньої вартості, підвищенням акцизів, і зменшенням їх фізичної доступності та рекламування “, – вважає чиновник.

Також він озвучив страшну статистику про смертність через куріння.

“Можу сказати, що за добу в Україні помирає понад 250 українців від хвороб, що пов’язані з курінням. Фактично за час, поки людина викурює сигарету, вмирає одна людина в Україні”, – робить висновок Збанацький.