Рекордний показники еміграції фіксують у прикордонних областях.

emigratsiya-1

Щороку із України на постійне місце проживання та на заробітки за кордон виїжджають тисячі громадян. 

Найбільші показники еміграції фіксують у прикордонних областях, говорить АНТИКОР, передає ЗА КАРПАТАМИ

Зокрема, мешканці Закарпаття масово виїжджають на заробітки у країни Східної Європи та їдуть на постійне місце проживання до Угорщини, користуючись законом про спрощену процедуру отримання громадянства країни.

Статистика Державної міграційної служби України за 1 квартал 2016 року свідчить: загалом дозвіл на виїзд із України на постійне місце проживання отримали 2 тисячі 604 українця.

Закарпатчани

Так на Закарпатті жартома називають людей, які виїжджають на заробітки у ближнє зарубіжжя, комбінуючи слова “закарпатці” й “заробітчани”.

Дослідження, проведене в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ) довело: обсяг коштів, що українські трудові мігранти відправляють додому, перевищує усі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів взятих разом.

Згідно з даними, отриманими шляхом опитувань протягом 2014-2015 років, українські трудові мігранти переказали 2,8 мільярди доларів США у 2014 році формальними і неформальними каналами. Додаткові 100 мільйонів доларів США надійшли в Україну в натуральній формі.

Результати свідчать, що у 2014 році Російська Федерація залишилась основною країною призначення для українських трудових мігрантів (30%). Якщо говорити про довгострокових трудових мігрантів, основними країнами призначення все частіше є Польща (21%), а також Чеська Республіка (15%) та Італія (11%).