У Києві сталося диво

a80012d9efda8ab89605f2d89a13978b

На столичній Троєщині зацвів бузок

Таке незвичне явище – наслідок раннього опадання листя, ураженого хворобою.

У Києві на Троєщині посеред вересня зацвів бузок повідомляє 112 UA, передає СТОЛИЧНИЙ САЙТ

Бузок може цвісти в незвичний час, коли кущ рано позбавляється пошкодженого хворобою листя. Про це повідомив кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ботсаду ім. Гришка Василь Горб.

“Як правило, восени рослини нашої кліматичної зони не цвітуть. Справа в тому, що в листках рослини виробляються інгібітори (сповільнювачі) росту, і вони працюють, поки не опаде листя. Саме завдяки їм бруньки не можуть піти в ріст. Але бувають такі обставини, коли рослина втрачає листя рано: через те, що воно пошкоджене хворобою, шкідниками, або через певні екологічні фактори. У таких випадках сповільнювачі росту не виробляються. При цьому коренева система продовжує виробляти стимулятори росту – зараз цьому сприяє і світло, і тепло, і волога”, – пояснює Василь Горб. За його словами, такими ж причинами можна пояснити і пізнє цвітіння каштанів, листя яких часто вражають хвороби та шкідники.

Нагадаємо, в грудні 2015 року через аномальне тепло в Києві серед зими зацвіли дерева. Слідом за каштанами, в одному з районів столиці.