У ВО № 27 балотується 61 кандидат: хто ці люди та хто пише їх програми?

Активісти ОПОРИ на прес-конференції в Дніпрі підвели перші підсумки виборчої кампанії на ВО № 27 та проаналізували передвиборні програми кандидатів, пише сайт ЕЛЕКТОРАТ.

Як зазначив координатор громадського спостереження у Дніпропетровській області Вадим Головченко, виборча кампанія на Дніпропетровщині розпочалась дуже активно. Якщо проаналізувати всі попередні вибори, то електоральні вподобання жителів округу були аналогічні всеукраїнським. Проміжні вибори до Верховної Ради 2016 року дуже цікаві і ми це бачимо вже на старті кампанії. 61 кандидат, у порівнянні з попередніми роками, це дуже високий показник. З 61 кандидата 49 – самовисуванці, 12 висунуті партіями, 23 жінки та 38 чоловіків. Дуже цікава ситуація з освітою кандидатів: 42 – вища, 19 – професійно-технічна, або загальна середня освіта. Лише 35 кандидатів в народні депутати працюють, 23 тимчасово не працюють, 3 пенсіонери. 19 кандидатів проживають не у Дніпрі.

Довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Денис Давидов повідомив, що активісти ОПОРИ проаналізували програми 61 кандидата, які зараз зареєстровані на окрузі і виявилося, що серед них 27 програм — або повне, або часткове використання програм інших кандидатів з попередніх виборів, тобто плагіат. Деякі кандидати, які вже балотувалися раніше, використовують свої програми з попередніх виборів. Зокрема Загід Краснов або Анжеліка Пилипенко. У цьому немає нічого надзвичайного. Напевно, це просто символізує стабільність у роботі кандидатів з електоратом.

Серед виборців дуже поширена думка щодо невиконання депутатами своїх обіцянок після обрання. Проаналізувавши програми, активісти дійшли висновку що, лише 19 кандидатів обіцяють щось конкретне у своїх програмах.  Кандидатів можна поділити на тих, хто подає оригінальні програми (їх 34) та тих, хто використовує чужі програми. Наприклад, у програмі Світлани Єпіфанцевої лише одна конкретна обіцянка і стосується вона того, що кандидат обіцяє зробити все можливе, аби скасувати рішення про перейменування міста. Ще один кандидат, член забороненої нині Комуністичної партії України, Олександр Руденко використав у своїй програмі цього року фрагменти своєї передвиборчої програми 2012 року, коли він балотувався у Дніпрі на іншому окрузі. Якщо раніше у його програмі за приклад ставилася Росія, мовляв, Україна може бути сильною за прикладом Росії, то зараз він каже, що Україна може бути сильною за прикладом Китаю.

Деякі з програм, скопійовані з програм інших кандидатів. У властивостях текстових файлів кількох кандидатів, де знаходиться сам текст цих програм, вказуються одні й ті самі прізвища. Тобто, можна припустити, що вони створювалися на одному й тому ж комп’ютері.

Також, було визначено 17 популярних передвиборних тем. І з’ясувалося що найпопулярнішою серед 34 кандидатів є тема здоров’я. А питання тарифів навіть не увійшло в ТОП-5.