Юр’ївщина подарувала «добро і свято дітям Донеччини»

Вже більше двох років в нашій країні на Сході йде війна. Піднімаючі святковий келих шампанського за новий 2014 рік та загадуючи бажання ніхто з нас навіть подумати не міг, що такий жах може бути в Україні. Але так сталося, що ми відчули подих війни, а особливо — мешканці Донеччини та Луганщини. Багато з них назавжди покинули свої рідні домівки та переїхали жити в інші міста України, бо не стали миритися з російською пропагандою та нав’язаними новими правилами життя. Але є і ті, що залишились… Вони вже давно звикли до щоденних обстрілів, гуркоту проїжджаючої повз них військової техніки, солдатів у формі та негативних зведень новин. І є серед них такі, хто, незважаючи ні на що, продовжують жити з вірою в Україну і в те, що мир на нашій землі врешті-решт наступить.

Так, в Маріїнському районі Донецької області є село Галицинівка, в якому працює маленька стара сільська школа. В ній навчається 112 учнів з трьох сіл — Галицинівки, Карлівки та Желанного. І нема до цієї школи, якій вже більше 40 років, і до її учнів нікому ніякої справи, навіть місцевій владі. Зовні і всередині вона знаходиться в жалюгідному стані – обвалюється дах, тріскаються стіни, в їдальні та класах стоять саморобні стільці і парти, в обшарпаному спортзалі лущиться фарба на стінах і тече стеля, в актовій залі стоїть старенький музичний центр, видаючи жахливий хриплячий звук, а в кабінеті директора навіть комп’ютера немає. І в таких умовах, поряд з війною, діти Галицинівки навчаються щодня…

Вперше Галицинівську школу відвідав вербківський волонтер АТО Віталій Сенченко і одразу почав її опікувати – возив дітям подарунки, продукти харчування, солодощі та одяг. А нещодавно волонтери Павлограду, Новомосковську, сіл Вербки, Межиріч та Юр’ївка відвідали цю школу з акцією «Вишиванка для дітей Донбассу». Вони гадали, що везли школярам з зони АТО національне та символічно свято вишиванки, шматочок української душі. А виявилося, що волонтери самі приїхали до України та справжніх її патріотів.

Школа зустріла гостей з Дніпропетровщини короваєм з сіллю, українськими танцями та піснями, влаштувавши справжнє свято української душі та національних традицій. На свято вишиванки діти Павлоградського та Юр’ївського районів передали своїм одноліткам фотозвернення та подарунки, а школяри Галицинівки у відповідь їм подарували зроблене своїми руками «дерево дружби» та підписаний український прапор. Після чудового концерту волонтери поспілкувалися з дирекцією та вчителями школи про нагальні проблеми.

Ця поїздка надовго залишилася в серцях волонтерів, а думки про дітей війни не дозволили залишатися осторонь. І один з волонтерів, депутат Юр’ївської районної ради Олександр Ільченко на черговій сесії звернувся до депутатів з проханням хоч якось підтримати цю школу та діток східного регіону. І депутати разом з керівництвом району на це звернення відреагували дуже позитивно. Заради підтримки галицинівських школярів Юр’ївська районна рада підписала Меморандум про співпрацю з Мар’їнською районною радою.

«Підтримку відчув відразу і від голови районної ради Олександра Буряка і від всіх депутатів, в них я навіть не сумнівався. А голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Юр’ївського району, депутат районної ради Ігор Грицишин зібрав керівників сільгосппідприємств та фермерів, які одноголосно визначилися з помірною підтримкою дітей Донеччини», — каже Олександр Ільченко.

За ініціативи громади та керівника Юрївського районного центру з обслуговування закладів освіти району Любові Бокай була розроблена ціла освітня та оздоровча програма по обміну досвідом для дітей та вчителів Галицинівської школи в рамках благодійної акції «Подаруй добро і свято дітям Донеччини». І 6 червня Юр’ївський район відчинив свої двері для 30 галицинівських дітей – учнів 5-8 класів.

«Завдяки підтримці районної ради, адміністрації, закладів освіти і культури району, сільгосппідприємств та підприємців, людей з чуйним серцем та відкритою душею, ми змогли гостинно запросити на 10 днів до себе в район цих дітей. Можна сказати, що ми віддали їм частку своєї душі та серця», — каже Любов Бокай.

Першими після волонтерів дітей зустріли працівники Юр’ївського ПТУ-81, в гуртожитку якого школярів разом з їх вчителем і поселили.

За 10 днів діти відвідали Олександрівський НВК, Новоіванівську СЗШ, Варварівську СЗШ, Чаплинську СЗШ, Вербуватівський НВК, Юр’ївську СЗШ, Новов’язівську СЗШ, Чорнявщинську СЗШ, Центр з обслуговування закладів освіти, Центр технічної та народної творчості учнівської молоді, Павлоградський кінотеатр «3D кінопарк». І всі ці дні позитивним емоціям і враженням дітей прифронтової зони не було меж. Кожен день відпочинку був різноманітним, насичений враженнями, зустрічами, гостинністю юр’ївчан. Так, для дітей проводили «Вечір знайомств», екскурсії в школах та до музеїв сіл почесних мешканців та бойової слави, до газового промислу, художньої галереї, майстер-класи з декоративного різьблення по дереву, орігамі, виготовлення панно, малювання, спортивні змагання на свіжому повітрі, розважальні ігри, флешмоби, караоке, музично-розважальні шоу та гала-концерти, танц-класи, дискотеки, День гумору, тренінги з основ здоров’я та спорту, психологічні бесіди, районний конкурс краси «Міс Аліса», футбольні змагання, тощо.

Десятиденна благодійна акція завершилася спільним гало-концертом школярів Юр’ївщини та Мар’їнщини.

Співаючи фінальну пісню концерту «Україна – це ми» на очах дітей та всіх гостей свята виступили сльози. Бо за цей час і гості, і господарі настільки здружилися між собою, що зовсім не хотіли розставатися.

І вже дома дітей з новими та незабутніми враженнями зустріли їх батьки, вчителі, керівництво школи та Мар’їнської районної ради.

Керівник Юр’ївської районної ради Олександр Буряк каже, що ця подія згуртувала абсолютно всіх мешканців Юр’ївського району. І така акція далеко не остання. Співпраця буде продовжуватися. До речі, депутати районної ради пообіцяли до початку навчального року порадувати учн  ів Галицинівської школи новенькими партами, стільцями, шкільними дошками, а, можливо, й телевізорами. А волонтери привезуть до школи деякі будівельні матеріали та фарбу.

Організатори акції та керівники закладів виражають величезну подяку всім, хто фінансово, морально та фізично прийняв участь у цій добрій справі.

Источник: pavlonews