Закарпаття відвідала дружина президента Угорщини Аніта Герцег (ФОТО)

Вона привезла 19 тонн борошна, яке було розподілене серед 9 ліцеїв краю, що утримуються релігійними громадами.

Частину муки виділили дияконічному відділу Закарпатської реформатської церкви, що має власну пекарню, тому запашний і якісний хліб буде розданий не лише представниками даної спільноти, а й інших конфесій та національностей. Мішки з борошном за попередньою домовленістю завезли на склади Великодоброньської школи-інтернату “Милосердний Самаритянин”, звідкіля її доставлять за призначенням. Відповідні сертифікати на отримання борошна вручили посланцям Тячівського професійного, Великоберезького та Великодоброньського реформатського, Карачинського греко-католицького, Мукачівського ім.св.Іштвана, Ратівського багатопрофільного та інших ліцеїв краю, що утримують релігійні громади.

“Нинішнього року зібрали стільки зерна, що виникла можливість значну частку муки з нього передати дияконічній службі ЗРЦ, аби через неї забезпечити хлібом не лише угорців, а й представників інших вірувань та національностей,”- проголосила під час зустрічі у В.Доброні Аніта Герцег.

Цієї весни вона побувала на Закарпатті з гуманітарним вантажем Мальтійської служби допомоги, теж велику партію якої передали на Схід України.

Разом із дружиною президента на Закарпаття приїхав голова Національної аграрно-господарської палати Угорщини Андраш Дьорфі.

“Загалом теперішнього року в ході акції “Хліб нації” зібрали понад 400 тонн збіжжя з усієї Карпатської низовини,- інформував керівник установи.- Найбільше – 65 тонн, надійшло від аграріїв Закарпаття.”

Починання з випічки “Хліба нації” з подальшою передачею його знедоленим дітям, започаткував професор-правник з м.Пейч Ласло Корінек. З тих пір дану акцію проводять щороку.

“І глибоко символічно, що в цій добрій справі беруть участь дружина та донька мого вчителя, академіка, а відтак голови Міжнародного суду в Гаазі Гейзи Габора Герцега,”- наголосив у В.Доброні Ласло Корінек.

Делегація гостей з Угорщини оглянули світлиці вихованців інтернату, їдальню, підсобне господарство закладу тощо. Пані Аніта разом з мамою, одягнувши фартушки, навчали дітей випікати угорські лангоші. В ході їх приготування жінки невимушено спілкувались з дівчатками, яких тут зараз 68.

“Дев’ять з них потрапило до нас весною, не знаючи жодного слова угорською мовою,- розказав у перерві журналістам директор “Милосердного Самаритянина” Ласло Катков.- Сьогодні всі вони вільно володіють угорською, а одна з дівчаток навіть декламувала вірші угорських поетів мовою оригіналу.”

Дівчатка в білому вбранні зустріли Аніту Герцег та осіб, що її супроводжували, у фойє навчального закладу й подарували віночок пісень, танців, літературно-хореографічних композицій, причому в них брали участь навіть діти з фізичними вадами.

“Я у вас завжди більше отримую, ніж даю,- підсумовувала насамкінець розчулена дружина президента.- Такі зустрічі, як сьогоднішні, надзвичайно хвилюючі. Для мене це справжній дар бути посеред вас.”

На запитання, чи намічаються ще подібні поїздки в Україну, в тому числі на Закарпаття, пані Аніта, не вагаючись, відповіла:

“Продовження обов’язково буде.”

Цього ж дня Аніта Герцег побувала в Закарпатському угорському інституті, де оглянула навчальні корпуси закладу, поспілкувалась зі студентами та викладачами вишу, спостерігала, як готують смаколики у їдальні ЗУІ, мала предметну розмову з президентом установи Ілдікою Орос. Висока гостя поклала віночок з національними стрічками до барельєфу колишнього президента Угорщини Ференца Мадла, встановленого на одному з центральних майданчиків головних сходів вишу. На згадку про зустріч кулінар Ілдіка Пушкаш вручила Аніті Герцег фірмові пиріжки з сиром “Ракоці” та брендовий торт міста Берегова “Федак Шарі”.

У поїздці по Закарпаттю високих гостей супроводжували єпископ Закарпатської реформатської церкви Шадор Зан Фабіан та Генеральні консули Угорщини в Ужгороді та Берегові Йожеф Бухайло і Ендре Саліпскі.

Джерело: http://goloskarpat.info/